Tenis: Pauliniová prohrála ve finále Wimbledonu s Češkou Krejčíkovou – Sport

Italka Jasmine Paolini prohrála ve finále ženské dvouhry na tenisovém Wimbledonu 6:2, 2:6, 6:4 s Češkou Barborou Krejčíkovou v napínavé sobotní konfrontaci.
Pro 28letou hráčku je to druhá porážka v řadě ve finále grandslamu poté, co minulý měsíc na French Open prohrála 6:2, 6:1 s obhájkyní titulu a světovou jedničkou Polkou Igou Swanticovou.
Toskánská hráčka, která se již zapsala do historie, když se jako první Italka dostala do finále Wimbledonu, začala svou kampaň nejistě a dvakrát ztratila podání, když odevzdala první set.
Silná se ale vrátila do druhého setu, kdy se jí konečně podařilo dostat Krejkovou pod tlak při jejím podání a hned vyhrála dvě hry na nic.
Třetí set pokračoval stejným způsobem až do sedmého gemu, kdy Paolini uznal druhý ze dvou brejkbolů kvůli dvojchybě.
Donutila Krejkovou tvrdě pracovat na titulu, v závěrečné hře získala dva brejkboly a zachránila proti ní dva turnajové body, než nakonec prohrála.
Paolini, který před touto sezónou nikdy nevyhrál zápas na trávě, byl z porážky milostivý.
„Hraješ krásný tenis, Barboro. Gratuluji tobě i tvému ​​týmu,“ řekla se širokým úsměvem a veselým vystupováním italská hráčka, která se ve Wimbledonu stala jednou z nejoblíbenějších hráček fanoušků.
„Dnes je mi trochu smutno, snažím se pořád usmívat, protože si musím pamatovat, že dnes je stále krásný den.
„Jsem ve finále Wimbledonu a když jsem byl malý, sledoval jsem finále a fandil Federerovi.