Portugalsko vyrve vítězství z čelistí Čechů pozdním gólem Conceição

Francisco Conceição se ukázal jako hrdina Portugalska, když z lavičky vstřelil rozhodující gól v přestávce a zpečetil tvrdě vybojovanou výhru 2:1 nad odolnou Českou republikou v jejich úterním zápase skupiny F na Euro 2024.

Conceição, který nastoupil jako střídající hráč v 90. minutě, využil v závěrečných minutách zápasu chyby v obraně Rubena Hranace a zblízka skóroval.

Gól padl okamžitě poté, co Portugalsko zklamalo, když gól Dioga Joty vyloučil video asistent rozhodčího pro ofsajd.

Trenér Portugalska Roberto Martinez o 21letém útočníkovi řekl: „Zaslouží si to vždy jedním okem před brankou a čichá ke gólům. „Byl to ohňostroj, který jsme dnes potřebovali.“

Češi překvapili portugalské fanoušky, kteří se shromáždili na stadionu Lipska, když se v 62. minutě ujali vedení, když hrozilo, že brilantní zásah Lukase Provoda způsobí velké rozrušení.

Ale smolný obránce Hranac si po sedmi minutách vstřelil vlastní gól a vytvořil skvělý finiš, který Portugalsku přinesl tři body za vyrovnání skupiny s Tureckem, které v úterý porazilo Gruzii 3:1.

S 41letým Pepem, který se stal nejstarším hráčem v historii Eura, v centru obrany a Cristianem Ronaldem (39), který hraje turnaj rekordně pošesté vpředu, Portugalsko těžilo ze zkušeností proti České republice. , která má nejmladší sestavu turnaje. Soutěž.

Zápas měl být procházkou růžovým sadem pro zdatného Portugalce, který do turnaje vstoupil po bezchybném kvalifikačním tažení, ve kterém vyhrál všech 10 zápasů, vstřelil 36 branek a dva inkasoval.

Jak už to ale na velkých turnajích bývá, scénář potřeboval rychle přepsat.

Zatímco Portugalsko mělo předvídatelných 70 % držení míče, 19 střel a 13 rohových kopů, šikovní Češi představovali na Martinezovu stranu rozčilující překážku.

Disciplinovaní Češi

Portugalsko se na českém území utábořilo brzy, ale čelilo tvrdému odporu, protože je disciplinovaná strana Ivana Haška držela na uzdě.

READ  Canal+ rozšiřuje svou působnost v České republice

Přes veškeré držení míče byly šance Portugalska omezené. Rafael Leao byl jejich nejkreativnějším odbytištěm, když jeho pohyby explodovaly po levém křídle, i když jeho divadlo vidělo, že je v prvním poločase rezervovaný.

Rekordní Ronaldo byl jádrem většiny portugalských útoků, i když do značné míry neefektivní předvádění jen málo utlumí debatu o tom, zda by měl pokračovat v základní sestavě národního týmu.

Největší šanci prvního poločasu promarnili, když si míč postavil Bruno Fernandes, ten však zmařil Jendrij Stanek, jehož střelu těsně před poločasem zblokoval brankář.

Kdyby Ronaldo skóroval, stal by se nejlepším střelcem v historii turnaje, ale nebyl to jeho večer a krátce poté, co po začátku druhého poločasu jeho hlavička šla nad břevno, dostalo Portugalsko úder kladivem.

Z ničeho nic čeští reprezentanti přihráli míč na hřiště a Vladimir Coufal přihrál Provodovi, který napálil úchvatný míč mimo dosah brankáře Diogo Costy do sítě.

Tato výhoda ale netrvala dlouho, protože Portugalsko díky štěstí vyrovnalo. Nuno Mendes poslal centr na zadní tyč, který směřoval k brance, ale Stankův zákrok se odrazil od Hranácova kolena do jeho branky.

Portugalsko si myslelo, že urvalo vítězství, když hlavička Ronalda trefila tyč, a náhradník Jota byl připraven proměnit odražený míč, ale video asistent rozhodčího rychle rozhodl, že Ronaldo byl prostý ofsajd.

To však nevadilo, Hranac se při pokusu o odklizení míče dopustil chyby a Conceição skóroval 111 sekund po nástupu.

„Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme dostali gól tak pozdě v zápase, ale musíme držet hlavy nahoře,“ řekl Hašek. „Musíme se zlepšit, protože to pro nás nebyl dokonalý zápas.“