Mladá Češka Nosková poráží Sun v Monterrey a získává svůj první titul na okruhu WTA

Česká teenagerka Linda Nosková získala v sobotu svůj první ženský singlový titul na šampionátu WTA v mexickém Monterrey.

2024 Monterrey: | |

Šestá nasazená Nosková porazila ve večerním finále turnaje WTA 500 Novozélanďanku Lulu Sun 7:6 (6), 6:4. Poté, co skončila na turné dvakrát druhá, byl pro 19letou Noskovou kouzlo třetí.

„Chvíli jsem čekala na titul nebo pohár, takže se cítím skvěle, že jsem tady tento týden vyhrála tak velký turnaj,“ řekla Nosková po svém vítězství.

Světová 35. Nosková potřebovala hodinu a 49 minut, aby porazila světovou 57. Sun. Nosková ušetřila dva body, aby rozhodla první set v tiebreaku, než získala titul.

„Hrály jsme skvělý tenis. Její forhend byl opravdu smrtící, takže jsem se od ní snažila držet co nejdál. Ale někdy to bylo těžké, zvlášť když jsem prohrávala 4:6,“ řekla Nosková. [down] V tiebreaku. Jsem rád, že se mi to podařilo proměnit v pozitivní výsledek.

Hráči na vzestupu: Nosková i Son se v sobotu večer ucházeli o zisk svého prvního titulu na okruhu WTA Tour. Nosková se snažila zvrátit výsledky svých předchozích dvou finále, která prohrála s Arynou Sabalenkovou v Adelaide 2023 a Nao Hibino v Praze 2023.

Naproti tomu Son až do tohoto týdne nikdy nepřekonal čtvrtfinále v tenise. Novozélanďanka však minulý měsíc ve čtvrtfinále předvedla působivý výkon a ve Wimbledonu se dostala do čtvrtfinále jako kvalifikantka.

Nosková také dosáhla svého prvního letošního grandslamového čtvrtfinále na Australian Open, když na cestě porazila světovou jedničku Igu Sviatkovou. Nosková od zisku juniorského mistrovského titulu Roland Garros v roce 2022 stoupá v žebříčku.

Nosková a Sun se poprvé utkaly v úvodním kole Cincinnati Open před dvěma týdny, když Sun zvítězila 6-4, 7-6(4). Nosková to ale tentokrát v Monterrey otočila a prosadila se.

READ  12. května 1884: Zemřela česká hudební legenda Bedřich Smetana

Momenty zápasů: Rozdíl mezi oběma finalisty nebyl v sobotu výrazný, protože v prvním setu šli do tiebreaku. Sun vyhrála všech šest předchozích tie-breaků ve svém kole této sezóny a zdálo se, že tento perfektní rekord udrží, když získala dva setboly se skóre 6-4.

Nosková ale smazala dva body prvního setu bravurním bekhendem po přímce a následně razantním podáním. Následoval další bekhendový winner od Noskové, čímž dorostenka získala první setbol.

Tam Nosková razantním bekhendovým returnem donutila soupeřku k chybě, získala čtvrtý bod v řadě a po 67 minutách se dostala do vedení o jeden set.

Nosková dosáhla jediného brejku ve druhém setu za stavu 3:2 a poté už s podáním neměla problém, když si snadno vybojovala vítězství. Nosková završila své vítězství dvěma po sobě jdoucími esy a teenagerka se vzrušením zhroutila na kolena.

Dolů k drátu ve dvojicích: V sobotu dříve Číňanka Gu Hanyu a Rumunka Monica Niculescuová vyhrály titul ve čtyřhře na Oberto GNB Seguros Championship poté, co porazily nejlepší nasazené Julianu Olmosovou a Alexandru Panovovou se skóre 3-6, 6-3. [10-4] Ve finále.

Gouovi a Niculescuovi se podařilo urvat poslední čtyři body tiebreaku a vítězství urvali po hodině a 34 minutách hry. Mexickým fanouškům zabránili získat titul na jejich domácí půdě v Olmosu.

Pro Niculescuovou je to dvanáctý titul v soutěžích čtyřhry v rámci Tenisové asociace žen a její druhý letošní titul po vítězství na turnaji ve Štrasburku 2024 s Cristinou Buxaovou. Zhu nyní vyhrála dva tituly WTA ve čtyřhře, první z nich loni v Guangzhou po boku Jiang Xinyu.