Jakub Nečas z Duquessonu vede Čechy k překvapivému vítězství v evropském šampionátu

Nováček Duxinu Jakub Nečas ve středu pokračoval ve vynikající formě v Polsku, kde reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy do 20 let.

Nečas opět vypsal silné statistiky, vede tým s 20 body. Při výhře nad druhým Srbskem v osmifinále také získal 11 doskoků. Velká výhra přichází poté, co se Česká republika trápila v prvních třech zápasech skupinové fáze a před středou prohrávala celkově 0:3.

Basketbalový tým Duquesne na Pittsburgh Sports Now je sponzorován Summit Academy: staví mladé lidi na cestu k lepší budoucnosti.

Nečas při výhře zaznamenal 5 z 12 pokusů, z toho 1 ze 4 pokusů ze tříbodového rozpětí. Nečas zaznamenal devět z deseti pokusů o trestný hody a jednu střelu zblokoval. Dopustil se také pěti faulů za 31 minut a 36 sekund hrací doby.

Podívejte se na nejdůležitější momenty zápasu tady.

Nečas nyní povede Česko do čtvrtfinálové bitvy proti Belgie nebo Island Ve čtvrtek 19. července v 9:30 hodin

Nečas odehrál 34 vystoupení jako nováček v Dukenu, všechny jako náhradník. V průměru hrál pouhých 11 minut na zápas, ale hrál velkou roli – 30 minut a 22 minut – ve dvou zápasech Dukesových turnajů NCAA.

V zápase proti Brigham Young University Nečas zazářil a trefil čtyři ze sedmi pokusů, včetně dvou ze tří ze tříbodového rozpětí, aby získal 12 bodů v rozrušené výhře. Jako junior také zaznamenal nejméně sedm bodů v pěti zápasech, včetně zásadního osmibodového výkonu při výhře nad VCU na turnaji Atlantic 10 Championship, který obsahoval několik gólů. Také v této hře zaznamenal dva ze svých tří pokusů z dosahu tří bodů.