Euro 2024: Gruzie a Česká republika remíza 1:1

Hamburk, Německo –

Gruzie získala svůj vůbec první bod na velkém turnaji sobotní remízou 1:1 s Českou republikou na Euru 2024. Byla to skoro výhra.

Záložník Saba Lubjanidze při posledním výkopu zápasu jeho střelu vyrazil těsně nad břevno, nadějný protiútok Gruzie se třemi góly na jednoho se totiž nepovedl.

Lobzhanidze – který hraje za Atlantu United v americkém státě Georgia – po závěrečném hvizdu vypadal, že brečí, a trenér Willy Sagnol se ho snažil utěšit.

Dříve byly v centru pozornosti videorecenze.

Česká republika dominovala v úvodní fázi a úvodní branku slavila ve 23. minutě, kdy Adam Hložek z dlouhého náhozu zasunul míč ke vzdálenější tyči.

Televizní záznamy ale ukázaly, že Hložkova střela se odrazila od brankáře Giorgia Mamardashviliho a dopadla do tváře a paže českého útočníka.

Vše se otočilo, když krátce před koncem prvního poločasu nastřelil brankáře přímý míč gruzínský obránce Guram Kashia. Fanoušci Gruzie lamentovali promarněnou příležitost, ale slavili, když videorecenze ukázala, že míč zasáhl o dvě sekundy dříve ruku českého obránce Rubena Hranáče.

Poté se Gruzie, jediný tým, který se poprvé zúčastní finále Eura 2024, dostala do vedení z pokutového kopu, který zahrál George Mikotadze po přihrávce českého obránce Rubena Hranka.

Český tým se vrátil do atmosféry zápasu, když se hlavička odrazila od tyče a Patrik Schick vstřelil branku hrudníkem, vstřelil svůj šestý gól v kariéře na mistrovství Evropy a zařadil se na šesté místo v listině historických střelců. .

Čech krátce poté odkulhal a namrzl si lýtko, což by mohlo být pro Českou republiku velkým problémem vzhledem k důležitosti útočníka Bayeru Leverkusen pro tým a jeho dlouhé historii předchozích zranění.

VAR později do zápasu nezasáhl, když český tým vyzval své hráče k postrčení gruzínskými obránci v pokutovém území, možná proto, že oba časy byly relativně malé.

READ  Ghana je ideální destinací pro podnikání

Remíza znamená, že oba týmy nutně potřebují vyhrát své poslední zápasy ve skupině, aby se kvalifikovaly do vyřazovací fáze.

Türkiye a Portugalsko jsou další dva týmy ve skupině F. Budou hrát později v sobotu.