Čeští Pavlek Warriors se v semifinále Hlinka Gretzky Trophy utkají se Švédskem.

Česká republika končí své tažení výhrou 3:0 ve skupinové fázi; Kanada se v druhém semifinále utká se Spojenými státy

MOOSEJAWTODAY.COM — Dominantka Moose Joe Warriors Dominik Pavlek si užívá za Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu v Edmontonu skvělý výkon.

Výběr Warriors v prvním kole importního draftu CHL 2024 viděl, že jeho tým sestavil přes čtvrtfinále bilanci 3:0 a zarezervoval si semifinálové datum se Švédskem.

Pavlík zaznamenal v prvních třech zápasech České republiky dva body, včetně úchvatného gólu v úterý proti Německu, kde sebral míč od modré čáry a prosmýkl německou obranu, než se z bezprostřední blízkosti prosadil a prostřelil domácí.

Gól byl konečným ukazatelem vítězství Čechů 7:2 a přišel 6:02 do třetí třetiny.

Pavlík si připsal i asistenci u prvního gólu Čechů při středeční výhře 4:1 nad Finskem, když si připsal asistenci, když se v čase 6:58 druhé třetiny trefil Tomáš Boletin.

Česká republika vstřelila čtyři po sobě jdoucí branky, aby se v polovině třetí třetiny dostala do vedení 4:0 a snadno vyhrála.

Pavlík a Česká republika nyní míří do semifinále, kde se v pátek od 15:30 utkají se Švédskem času Moose Jaw.

V druhém zápase se v semifinále střetnou Kanada a Spojené státy. Tým Kanady také skončil na prvním místě ve druhé skupině s bilancí 3:0 a skupinovou fázi zakončil ve středu tvrdě vybojovanou výhrou 2:1 nad Švédskem.

Zápasy o zlatou a bronzovou medaili se budou konat v sobotu na Rogers Place v Edmontonu.

— Se soubory od Mark Smith/Moose Jaw Warriors

READ  Dovik dodal: Nechte majitele restaurací a hotelů rekvalifikovat se na dělnické povolání