Český národní tým v čele s Davidem Špačkem byl korunován mistrem světa – Wilderness Walk

Hokej hrají stále hráči z Minnesoty Wild. No, už ne, ale bylo to tam.

V Česku probíhalo Mistrovství světa mužů v IIHF a přes tým USA vedený Mattem Boldym a několika hráči Wild ve Švédsku jsme se turnaje již nezúčastnili, získali jsme nějaké medaile v jednom vlastním.

Mladý obránce David Špaček a jeho rodné Česko si o víkendu připsali zlato po kurážné výhře 2:0 nad bývalým Switzerland Wild Kevina Fialy.

21letý hráč zakončil turnaj s pěti asistencemi v 10 zápasech, když hrál v roli opory, nad ním hráli obránci NHL jako Radko Gudas, Libor Hájek a Jan Rutta. Ale ke cti mu je, že Špaček skončil jako nejlepší střelec jako obránce svého týmu. Všichni tito talentovaní hráči s většími zkušenostmi nezískali tolik bodů jako hráč, který loni odehrál svou první profesionální hokejovou sezónu.

Nyní, když má na krku zlatou medaili, doufejme, že Špaček může stavět na určitém sebevědomí, aby se stal solidní perspektivou pro Wild. Poté, co v minulé sezóně ukončil kariéru a začal s Iowou Wild v AHL, došlo k mírnému humbuku, ale po 61 zápasech a pouhých 12 bodech v nezletilých musí dojít k určitému vývoji.

Očividně tam jsou nástroje, jen je potřebuje dát dohromady.

Tohle je divočina

• Matt Boldy dokončil Světovou sérii jako nejlepší hráč týmu USA. S touto úrovní hry míří do léta, mohl by jeho turnaj zvrátit některé jeho problémy s konzistencí pro příští sezónu? [Hockey Wilderness]