Česká republika smetla Argentinu a postoupila do semifinále

Napsal: Lance Agcawilipřed 2 minutami

Česko slaví jeden bod proti Argentině ve čtvrtfinále Volleyball Challenge Cup. -Marlo Cueto/INQUIRER.net

MANILA, Filipíny – Česká republika porazila Argentinu 25:15, 25:22, 25:16 a postoupila v pátek na stadionu Ninoy Aquino do semifinále Volleyball Challenge Cup.

Za Češky vedla útok Michaela Melínková se 14 body na 13 útoků a jeden blok, Gabriela Orvosová ji podpořila 12 body včetně dvou bloků.

„Je to skvělé, protože to byl z mého pohledu nejtěžší zápas na turnaji. Je to opravdu důležitý zápas, protože když vyhrajete, zůstanete a když prohrajete, půjdete domů. Takže pro nás je to opravdu důležité a jsem velmi šťastný.“ že jsme vyhráli,“ řekl 27letý muž.

Živé aktualizace: Alas Pilipinas vs Vietnam FIVB Challenge Cup

Helena Havelková získala 10 a Magdalena Gilarová 8 bodů. Česko se v sobotním semifinále střetne s vítězem čtvrtfinálového utkání mezi Alas Pilipinas a Vietnamem.

Česká hvězda Michaela Melínková

Česká hvězda Michaela Melínková. -Marlo Cueto/INQUIRER.net

„Pokud se chcete kvalifikovat do národní ligy, musíte porazit každého, takže nám je to vlastně jedno,“ řekla Melniková.

Melinková se těší, že během svého pobytu zažije filipínskou kulturu.

„Je opravdu zajímavé vidět, jak tato země funguje, a myslím, že je dobré ji vidět. Neměli jsme moc času něco vidět, protože jsme v hotelu, ale ano, myslím, že bychom mohli mít čas v pondělí.“ ,“ ona řekla.

Po ovládnutí prvního setu se Češky potřebovaly ve druhém poločase vyhnout těžké konfrontaci s Argentinkami a nerozhodný stav zlomily 22:2. Kateřina Válková vedla 23:22 díky hře 1:2, než Orvošová trefila bekhend a Silvi Pavlová eso, čímž české ženy vedly o dva sety, než se dostaly do vedení o dva sety a předvedly dominantní výkon. třetí hra.

READ  Olympijské hry v Tokiu: Česká republika získává zlato v judu v těžké váze, slalomu na kanoích; Čína vítězí na trampolíně pro ženy

Argentina zakončila svou kampaň v Challenge Cupu pouze jedním zápasem, přičemž Candelaria Lucía Herrera byla jediným hráčem, který získal více než deset bodů s 10 body.