Auger-Aliassime, Shapovalov a Fernandez opustili US Open po prohře v prvním kole

Kanadské duo Felix Auger-Aliassime a Denis Shapovalov prohrálo v úterý na US Open první dvouhru.

V ženské soutěži si Layla Fernandezová z quebeckého Lavalu nevedla o mnoho lépe, přestože byla na grandslamovém turnaji nasazena jako 23.

Čech Jakub Mencic v prvním kole zvítězil 6-2, 6-4, 6-2 nad 19. nasazeným Auger-Aliassime, zatímco Shapovalov prohrál 6-4, 7-5, 6-4 s Nizozemcem Boutique van de Zandschulpem.

Hráč Montrealu Gabriel Diallo se má dnes v úterý setkat se Španělem Jaume Munarem.

Mencic si připsal šestý výpadek podání v poslední hře zápasu, zatímco Auger-Aliassime se dopustil své 36. nevynucené chyby v mečbolu.

Auger-Aliassime z Montrealu dosáhl řady těžkých výsledků od doby, kdy skončil čtvrtý v mužské dvouhře a spojil se s Gabrielou Dabrowski, aby získal bronz ve smíšené čtyřhře na olympijských hrách v Paříži.

Na turnaji National Bank Men’s Open vypadl v prvním kole svého rodného turnaje.

Auger-Aliassime také upadl ve třetím kole Cincinnati Open, když jeho britský soupeř Jack Draper měl šanci vyhrát zápas, i když se zdálo, že míč narazil do země na jeho straně kurtu, než přešel síť.

Sledujte | Auger-Aliassime opouští US Open ve třech setech:

Felix Auger-Aliassime se loučí s tenisovým turnajem US Open

Felix Auger-Aliassime z Montrealu prohrál v prvním kole tenisového US Open s 18letým Čechem Jakubem Mincicem 6:2, 6:4, 6:2.

Shapovalov, bývalý hráč z Richmond Hill, Ont., byl v top 10 světového žebříčku a aktuálně je na 105. místě na světě.

Fernandezová, vicemistryně US Open 2021, dosáhla brzkého vedení před Ruskou Anastasií Potapovovou poté, co snadno vyhrála první set 6:2. Ruská hráčka se ale zvedla, vyhrála druhý set 6:4 a rozhodující set pak vyhrála 7:5.

Každý hráč se dopustil šesti dvojchyb, zatímco Fernandez se během zápasu, který trval dvě hodiny a 26 minut, dopustil 19 ze 47 neúmyslných chyb.

READ  Jak slavit Velikonoční neděli a pondělí v ČR

V soutěži žen se šampionka z roku 2019 Bianca Andreescu z Mississauga v Ontariu ve večerním losování střetne s pátou nasazenou Jasmine Paolini z Itálie.

Sledujte | Shapovalov vyřazen z posledního velkého turnaje sezóny:

Shapovalov opouští tenisový turnaj US Open v úvodním kole

Denis Shapovalov z Richmond Hill, Ont., prohrál v úterý v prvním kole US Open v New Yorku s Boutique van de Zandschulp z Nizozemska 6-4, 7-5, 6-4 ve dvou setech.

Nejlepší nasazený Swiatek zaznamenal velké vítězství v prvním kole

Světová jednička Iga Swiatek odehrála těžký zápas v prvním kole tenisového US Open, kde porazila Kamilu Rakhimovou 6-4, 7-6 (6).

Šampionku z roku 2022 dělil jeden bod od třetí sady, když Rakhimová vedla v tie-breaku 6:3. Swiateková se ale vzpamatovala a získala dalších pět bodů a zápas ukončila, když její soupeřka minula bekhend.

Soyantic má bilanci 22-1 v zápasech prvního kola na grandslamových turnajích, včetně 6-0 na US Open.

Nejlepší nasazený muž Jannik Sinner následoval Soyantic na Arthur Ashe Stadium na jeho zápas prvního kola. Byla to jeho první účast od doby, kdy se objevily zprávy, že v březnu neuspěl ve dvou testech na drogy, ale unikl pozastavení.

Do druhého kola postoupili sedmý nasazený Hubert Hurkacz a dvacátý pátý Jack Draper.

Ósakaová rychle překonala Ostapenkovou

Dvojnásobná šampionka Naomi Ósakaová udělala působivý návrat do turnaje, když porazila 10. nasazenou Jelenu Ostapenkovou 6-3, 6-2.

Ósakaová, šampionka ve Flushing Meadows z let 2018 a 2020, potřebovala pouhých 64 minut, aby vyřadila Ostapenkovou, šampionku French Open z roku 2017. Takový výkon Ósaka dosáhla na první místo v žebříčku a mezi rokem 2018 získala čtyři grandslamové tituly. a 2021..

Od té doby však vynechala velké přestávky, nejprve kvůli poruchám duševního zdraví a poté po porodu, a právě tento měsíc zveřejnila na sociálních sítích, jak se potýká s tím, že nehraje takovou kvalitu, jakou bývala poté, co se nekvalifikovala na turnaj v Cincinnati.

READ  Veselý a Satoranský v předběžném seznamu České republiky pro EuroBasket / News

V úterý rozdrtila 19 winnerů proti pouhých pěti nevynuceným chybám.

Kariéra Danielle Collins v soutěžích dvouhry na grandslamových turnajích skončila, když nasazená jednička prohrála s americkou krajankou Caroline Dolheide se skóre 1-6, 7-5, 6-4. 30letá Collinsová oznámila, že na konci sezóny plánuje skončit. Stále soutěží ve čtyřhře ve Flushing Meadows.

Evans porazil Chačanova v nejdelším zápase US Open vůbec

Dan Evans také vyhrál nejdelší zápas US Open od zavedení tie-break systému v roce 1970, když porazil Karena Chačanova se skóre 6-7 (6), 7-6 (2), 7-6 (4), 4- 6, 6-4 za pět hodin a 35 minut.

Evans prohrával 4:0 v pátém setu, než vyhrál posledních šest her. Poslední tečkou byla série 22 ran, přičemž Evans byl většinu času v defenzivě, než zasáhl silnou ranou do rohu, kterou 23. v pořadí Chačanov nedokázal bekhendem vrátit přes síť.

Předchozí rekord byl pět hodin a 26 minut, když Stefan Edberg v roce 1992 porazil Michaela Changa v pětisetovém semifinále.

Evans dosáhl svého pátého vítězství nad Chačanovem, který se na US Open v roce 2022 dostal do semifinále, poté, co vyhrál zápas, ve kterém sety trvaly 68, 67, 72, 67 a 61 minut.

Britský hráč, který na olympijských hrách hrál čtyřhru s Andym Murrayem, skončil ve finále grandslamu třikrát s náskokem 201:191 v celkovém počtu bodů. Ve druhém kole postoupil proti Marianu Navoneovi z Argentiny.