Gruzie vs Česká republika živě: Výsledek a reakce po Lubyanidzeho miss v dramatickém finále na mistrovství Evropy 2024

Gareth Southgate připouští, že Anglie má potíže vyrovnat se s tlakem Euro 2024

Gruzie získala svůj vůbec první bod na velkém turnaji sobotní remízou 1:1 s Českou republikou na mistrovství Evropy 2024.

Videorecenze byly v centru pozornosti, protože Adam Hložek měl od Čechů neuznaný gól za házenou. Poté se Gruzie, jediný tým, který se poprvé zúčastní mistrovství Evropy 2024, ujala vedení z pokutového kopu George Mikotadzeho při hře českého obránce Rubena Hranka.

Český tým se vrátil do zápasu, když se hlavička odrazila od tyče a Patrik Schick vstřelil branku hrudí. Čech krátce poté odešel se zraněním lýtka.

Gruzie mohla vyhrát, ale střela Saby Lubjanidze z posledního kopu zápasu při protiútoku šla nad tyč.

Tento výsledek znamená, že oba týmy rozhodně potřebují vyhrát své poslední zápasy ve skupině, aby se kvalifikovaly do vyřazovací fáze. Türkiye a Portugalsko jsou další dva týmy ve skupině F a budou hrát později v sobotu.

Níže můžete sledovat všechny reakce Gruzie vs. Česká republika – plus postup do Turecka vs. Portugalsko na Euro 2024:

1719090205

Romelu Lukaku a Kevin De Bruyne ztělesňují nejlepší a nejhorší z hráčů Belgie v důležité výhře nad Rumunskem

Romelu Lukaku stál zády nejen k brance, ale k rušné červené mase za ním. Odněkud z davu stoupal ke stropu stadionu oblak červeného kouře. Možná to bylo pro Rumunsko varování, ale jen minutu v tomto klíčovém zápase Eura 2024 neměli čas na to, aby to vzali na vědomí.

Lukaku, který byl často kritizován za snahu s Belgií, se svého úkolu zhostil perfektně, když zablokoval Andreho Burku a přihrál míč Yourimu Tielemansovi. Záložník pak udělal zbytek, nastřelil míč nízko a minul Florina Neitu.

Mike Jones22. června 2024 22:03

1719090000

Belgie 2:0 Rumunsko

Kevin De Bruyne byl oceněn jako hráč zápasu.

„Udělal rozdíl pro Belgii, když získali své první body. Opět byl klíčovým hráčem svého týmu,“ uvedl technický monitorovací výbor UEFA.

Mike Jones22. června 2024 22:00

1719089772

Čtyři týmy se dělí o tři body, přičemž skupina E míří příští středu k penaltám v posledním dni. Níže jsou uvedeny dva zápasy:

Mike Jones22. června 2024 21:56

1719089421

Zápas skončil výhrou Belgie 2:0 nad Rumunskem

90+4 minuty: Belgie to zvládla!

Po šokující porážce se Slovenskem v úvodním zápase Belgie potřebovala přijet a vyhrát. Čtyři týmy ve skupině E získaly po vítězství nad Rumunskem po dvou zápasech po třech bodech.

Závěr skupinové fáze bude pro všechny týmy velmi napínavý. Góly vstřelili Youri Tielemans a Kevin De Bruyne a Belgie vyhrála a posunula se o krok blíže k osmifinále.

Mike Jones22. června 2024 21:50

1719089213

Mike Jones22. června 2024 21:46

1719088941

85. min: Belgie se snaží vyrovnat poté, co Leandro Trossard vklouzl do vápna po pravé straně, ale míč podržel o něco déle a jeho centr na Lukakua byl zblokován a odklizen.

Mike Jones22. června 2024 21:42

1719088736

82. minuta: Tento gól měl Belgii stačit. VAR byl použit k tomu, aby se zjistilo, zda si gól zaslouží být uznán, protože De Bruyne byl v ofsajdu.

Výsledek vyšel ve prospěch Belgie, která se nakonec dočkala dvoubrankového vedení.

Mike Jones22. června 2024 21:38

1719088647

gól! Belgie 2:0 Rumunsko (De Bruyne, 79′)⚽️

79 minut: Vyhrál Kevin De Bruyne tento zápas za Belgii?

Quinn Casteels posílá míč na hřiště a ten krásně padá k De Bruyneovi, který se prohání mezi středními obránci.

Když se míč odrazil do pokutového území, De Bruyne ho překonal a před brankářem ho nastřelil po zemi a ten prošel přes brankovou čáru.

(Getty Images)

Mike Jones22. června 2024 21:37

1719088532

Belgie 1-0 Rumunsko

78 minut: Yannick Carrasco a Uriel Mangala nastupují jako náhradníci za Belgii, zatímco nejlepší střelec Youri Tielemans a Jeremy Doku jsou střídáni.

Mike Jones22. června 2024 21:35

1719088357

75 minut: Do konce zápasu v Kolíně nad Rýnem zbývá 15 minut. Belgie je v režimu agresivního řízení hry a zavádějí se náhradníci, aby posílili obranu a udrželi Rumunsko v bezpečí.

Mike Jones22. června 2024 21:32