WHL je dobře zastoupena v české výhře, kompletní výhře z předkola

Česká reprezentace si ve středu zarezervovala vstupenku do semifinále Hlinka Gretzky Cupu 2024 poté, co porazila finskou reprezentaci 4:1.

Po bezbrankové první třetině se české reprezentaci podařilo vstřelit první gól Tomáše Boletína. Zahejski (Kamloops Blazers) přispěl gólem Davida Hrubého k prodloužení vedení na dvě branky, poté Ruben Švankara (Calgary Hitmen) vstřelil svou první trefu na turnaji a do konce druhé třetiny dostal Čechy do vedení 3:0.

Zaheski přidal další asistenci u Adama Novotného a český tým dovolil ve zbytku zápasu pouze jednu branku, aby si zajistil kvalifikaci do finálového zápasu v kvalifikaci.

Stepitak (Portland Winterhawks) předvedl ve hře 17 zákroků a poté, co v pondělí proti USA získal ocenění Muž zápasu, vypadal v dobré náladě vedle svých dosud neporažených spoluhráčů.

„Jsme velmi šťastní, ale musíme potvrdit naši úroveň v semifinále, takže musíme pokračovat.“ Česko se v pátek v semifinále skupiny B utká se Spojenými státy.

Hráč Winterhawks vysvětlil, že se po turnaji vrátí do České republiky, poté se kolem 20. srpna přesune do Portlandu.

Nezapomeňte si ji uložit do záložek Web THN WHL Pro nejnovější zprávy, exkluzivní rozhovory, podrobnosti a další.

Schmidt z Vancouver Giants vede Kanadu k rozhodujícímu vítězství nad Slovenskem

Everett Silvertips podepsali smlouvu s vynikajícím hráčem Landonem DuPontem

Reshni z Royals září v debutu Halinky Gretzky v roce 2024

Zaheski a Fidler z WHL patří mezi nejlepší hráče v souboji mezi Českou republikou a Spojenými státy

Schmidt a McKenna patří mezi špičky WHL ve druhé předturnajové soutěži Hlinky Gretzkého

READ  Poslední hráčka, kterou porazila Serena Williamsová, Anett Kontaveitová, odešla ve věku 27 let po prohře ve Wimbledonu.