JWOC Middle: Dvě zlata pro Českou republiku

Její domovská země, Česká republika, nadále zářila ziskem dvou zlatých medailí poté, co se v pátek na mistrovství světa juniorů v přespolním běhu utkalo více než 330 atletů na středních tratích.

Oproti středeční dlouhé trati byl terén na střední trati poněkud kopcovitější, s mnoha krátkými technickými etapami a mnoha vrstevnicovými detaily.

Po téměř bezchybném závodě zvítězila Lucy Dietrichová, která také vyhrála závod na dlouhé trati, když vedla celý den na 3,8 km dlouhé trati.

Švédka Alma Svenrudová měla blízko k mezičasům Dietrichové po celou dobu, ale časová ztráta v osmé kontrole – v obrovském návratu – znamenala, že se musela spokojit s bronzem.

Tím se uvolnila cesta další české atletce Viktorii Skachové ve stříbrné barvě. Po zisku bronzu z dálkových závodů je to pro Skachovou druhou medaili na šampionátu.

Dietrichová 24:12 minuty byla o celou 1 minutu a 20 sekund rychlejší než její krajanka, Svenrudová za ní zaostala o další čtyři sekundy.

Závod mužů se vyvinul v rozhodující souboj mezi dvojnásobným zlatým medailistou Matthewem Bohrerem ze Švýcarska a místním favoritem Janem Strycekem.

Oba měli na 4,8 km dlouhé trati téměř shodné časy, ale Buhrer na greenu ke kontrole 17 trochu zaváhal a stálo ho to klíčové sekundy. Streske se vyhnul výrazné časové ztrátě a po 25:42 minutách závodu měl v cíli náskok 32 sekund.

Nor Alfred Bjornerud zaostal o 25 sekund a vyhrál těsný souboj o bronzovou medaili, zatímco Svante Selin (Švédsko) vedl jen o jednu sekundu.

Zde se ponořte do sledování GPS a výsledků

Zítra se na JWOC koná závěrečná soutěž: štafetové závody. Závod mužů začíná v 9:00 a závod žen v 11:00.

Vysílání na IOF TV začíná v 08:50 SELČ (UTC +2).