Sledujte JWOC v České republice od pondělí

Mezinárodní vrchol roku pro juniorské průvodce začíná v pondělí, kdy v Plzni vypukne Mistrovství světa juniorských průvodců.

Více než 330 sportovců z 38 zemí se zaregistrovalo k účasti na šampionátu, který zahrnuje pět závodů v rámci týdne JWOC.

Sprint štafeta je nejnovější závod na programu a párty začíná před závody ve sprintu, dlouhé trati, střední trati a štafetách v tomto pořadí.

Závod Sprint Relay se jede na západním konci Plzně na mixu tvrdého a měkkého povrchu, zatímco sprint jednotlivců následující den blíže centru Stříbra je spíše po asfaltu.

Dlouhá vzdálenost vypadá náročně v kontinentálním terénu se spoustou kopců – 9,6/11,5 kilometru se 480/560 metry stoupání pro ženy a muže.

Po čtvrtečním odpočinkovém dni se bude v pátek závodit rovinatěji a detailněji na střední trati a sobotní štafety budou v podobném terénu.

Letošní atleti z Česka a Maďarska předvedli obdivuhodný výkon na loňských letních olympijských hrách v rumunském Baia Mare, kde získali každý po třech zlatých medailích. Po jedné zlaté medaili získaly také týmy ze Švédska, Švýcarska a Německa.

Všech pět českých distancí vysílá živě IOF TV s anglickým komentářem. Vstupenky jsou € 6/25 na jedno/všechna místa.

Přejděte na IOF TV

Všechny časy jsou ve středoevropském letním čase (UTC +2)

Na IOF LIVE najdete startovní listiny, live výsledky a GPS sledování po celý týden.