Euro 2024 – Zpráva o utkání Eura – Gruzie 1:1 Česká republika: Giorgi Mamardashvili září v zápase skupiny F | fotbalové zprávy

Euro 2024 – Zpráva o utkání Eura – Gruzie 1:1 Česká republika: Giorgi Mamardashvili září v zápase skupiny F |  fotbalové zprávy

Reportáž z Euro 2024, kde Gruzie a Česká republika remizovaly 1:1 v zápase skupiny F v Hamburku; George Mikautadze dostal Willy Sagnol do vedení z pokutového kopu v přestávce v prvním poločase. Za Čechy zblízka vyrovnal v 59. minutě Patrik Schick

podle Richard Morgan je americký novinář @richerides1976

20:38, Spojené království, sobota 22. června 2024

Gólman Gruzie Giorgi Mamardashvili předvedl nejlepší výkon a pomohl svému týmu zajistit historicky první bod na velkém turnaji po remíze 1:1 s Českou republikou v napínavém zápase skupiny F v Hamburku.

George Mikautadze dal Gruzii do vedení z pokutového kopu ve čtvrté minutě prvního poločasu poté, co videoasistent rozhodčího detekoval míč od českého obránce Rubena Hranace.

obrázek:
Gruzínský centr George Mikautadze slaví, že dal svému týmu v Hamburku vedení

Jedná se o limitovanou edici příběhu, takže tento obsah bohužel není dostupný.

Odemkněte plnou verzi

Češi před poločasem dominovali v utkání, Adam Hložek měl v polovině prvního poločasu za házenou zakázanou střelu ze strany VAR, přestože si těsně před hodinou zasloužili vyrovnat a zajistit si první bod ve skupině F.

Patrik Schick skóroval téměř z čáry poté, co se náhradník Ondrej Lenger dobře zvedl u blízké tyče a zamířil domů přes šest yardů – šestý gól útočníka Bayeru Leverkusen za svou zemi v pouhých sedmi zápasech na mistrovství Evropy, i když byl od té doby vyloučen. Důležité bylo, že měl problém s lýtkem.

Impozantní Mamardashvili – o brankáře Valencie za 35 milionů liber by prý měl letos v létě zájem Newcastle United – držel své soupeře na uzdě řadou vynikajících zákroků, zatímco Georgia, která se zúčastnila jejich prvního velkého turnaje, měla vyhrát. Vůbec poprvé zahrál poslední kop zápasu náhradník Saba Lobzjanidze, ale střídající Saba Lobzjanidze vypálil silnou střelu pouze přes Jendrije Stanka a našel síť.

READ  Tomáš Souček a Vladimír Koval šokovali česká média

Tato remíza však zvyšuje šance Skotska na to, že se nyní kvalifikuje do vyřazovacích bojů jako jeden z nejlepších týmů na třetím místě, přičemž tým Steva Clarka by se mohl kvalifikovat pouze o dva body.

Co řekli manažeři…

Trenér České republiky Ivan Hašek:

„Chtěl bych poblahopřát Georgii a jejich trenérovi Willymu Sagnolovi k zisku bodu,“ řekl. UEFA.com. „Oba týmy předvedly pro fanoušky úžasný zápas a byla tam skvělá atmosféra.

„Kontrolovali jsme hru, ale nepodařilo se nám vstřelit druhý gól. 26 pokusů mluví za vše. Musíme přiznat, že jsme byli rádi, že soupeři v poslední minutě nevyužili příležitosti z protiútoků.“

obrázek:
Patrik Schick slaví vyrovnávací branku pro Česko

Trenér Georgie Willie Sagnol:

„Nemáme co ztratit: absolutně,“ řekl. UEFA.com. „Naším cílem bylo získat zkušenosti z mistrovství Evropy, Gruzii mám moc rád, ale nečekal jsem, že vyhrajeme náš první turnaj hodně se učit, ale pomůže to Gruzii v budoucnu.“

Statistika: Příběh zápasu