Euro 2024 – Portugalsko 2:1 Česká republika: Francisco Conceicao porazil Cristiana Ronalda pozdním gólem | fotbalové zprávy

Euro 2024 – Portugalsko 2:1 Česká republika: Francisco Conceicao porazil Cristiana Ronalda pozdním gólem |  fotbalové zprávy

Reportáž z Euro 2024, kde Francisco Conceicao gólem v přestávce zpečetil výhru Portugalska 2:1 nad Českou republikou; Vlastní gól České republiky předtím zrušil úchvatný otvírák Lukase Provoda; Cristiano Ronaldo promarnil několik šancí

podle Nick Wright, komentář a analýza @nicolasbright

6:05, Spojené království, středa 19. června 2024

Gól Francisca Conceicaa v 92. minutě zajistil Portugalsku vítězný start na Euru 2024, protože tým Roberta Martineze přišel zezadu a ve skupině F porazil Českou republiku 2:1.

Když se čas na stadionu Lipska naplnil, Conceição, mladý hráč Porta, skóroval ve svém prvním oficiálním zápase za Portugalsko z bezprostřední blízkosti poté, co Česká republika nedokázala zablokovat nízký centr náhradníka Pedra Neta.

Dříve ve druhém poločase parádní střela českého záložníka Lukase Provoda z hranice pokutového území potrestala neproměnění několika šancí Portugalska, z nichž mnoho padlo na Cristiana Ronalda, který minul, a zapsal se tak do historie jako první hráč, který se zúčastnil šestého evropského turnaje. Mistrovství. Mistrovství ve věku 39 let.

obrázek:
Portugalec Cristiano Ronaldo soupeří o míč s Thomasem Holzem, českým hráčem

Portugalsko vyrovnalo krátce po Provodově překvapivém vedení za náhodných okolností, když brankář České republiky Jindryk Staněk prostrčil hlavičku Nuno Mendese do nohou obránce Rubena Hranáce a míč se odrazil do sítě na vlastní gól.

Jedná se o limitovanou edici příběhu, takže tento obsah bohužel není dostupný.

Odemkněte plnou verzi

Vypadalo to, že se Češi udrží v jednom bodě, když se v 87. minutě po odrazu Ronaldovy střely od tyče hlavou prosadil Diogo Jota a po kontrole VAR byl vyloučen ofsajd.

Nicméně, když zbývaly pouhé dvě minuty přestávky, Neto a Conceição se spojili pro těsné vítězství, čímž zajistili, že Portugalsko, mistr Evropy v roce 2016 a jeden z favoritů na vítězství v letošním turnaji, bylo na body s Tureckem, které porazilo Gruzii 3. -1 v zápase ten předchozí je v šesté skupině.

READ  hd Djokovic vs Davidovic Fukina Reddit Live Streaming zdarma - Sledujte Djokovic vs Davidovic Fukina online zdarma Crackstreams

Analýza: Ronaldo byl odmítnut v historický den

Další kus historie v Ronaldově mimořádné kariéře, když se stal prvním hráčem, který hrál na šestém evropském šampionátu. Chyběl mu účel oslavit tuto příležitost.

Občas, zvláště během prvního poločasu, vypadal letargicky, opakovaně nebyl v pozici, aby mohl hrát křížky do vápna, když Portugalsko v poslední třetině zápasilo, přestože mělo míč v držení.

obrázek:
Ronaldo slaví po závěrečném hvizdu

Devětatřicetiletý hráč však měl největší šance, promarnil šanci jeden na jednoho z přihrávky Bruna Fernandese a poté viděl zblokovanou katarskou střelu v přestávce v prvním poločase. Dříve byla dobrá hlavičková šance, kterou poslal odskok nad tyč.

Ronaldo byl plodný v kvalifikaci, nejlepší střelec týmu Roberta Martineze s 10 góly, ale mimo úskalí evropského fotbalu v Saúdské Arábii to vypadá, že může potřebovat trochu času, aby se na tomto turnaji vrátil do plné rychlosti.

Málem zajistil vítězný moment, když Diogo Jota zamířil domů poté, co se vrátil z postu, ale ofsajd proti němu to přenechal nové generaci v Portugalsku, přičemž hrdinou byl při této příležitosti Conceição.

Hvězdný herec: Vitinha dojímá

Základní sestava Portugalska zvedla obočí, na lavičce seděl Joao Baleña, kmenový záložník, a Vitinha, více útočně laděný hráč, požádal o zaplnění prázdného místa.

obrázek:
Vitinha předvedl skvělý výkon proti Česku

Záložník Paris Saint-Germain byl pod tlakem ve vzácných případech, kdy se Česká republika dokázala dostat dopředu, vzhledem k tomu, že záložníci Bernardo Silva a Bruno Fernandes efektivně hráli jako útočníci, ale své obranné povinnosti zvládal dobře.

READ  čas, televizní kanál, bezplatné živé vysílání

Využil míč také inteligentně, dokončil 86 ze svých 91 pokusů, poslal brilantní centr do vedení k vyrovnání Portugalska a celkově otočil hlavy.

Hašek obdivuje „génia“ Ronalda

prezident České republiky Ivan Hašek „Musím přiznat, že je škoda, že jsme nedokončili svou práci. Bylo to blízko. Portugalsku, jednomu z nejlepších týmů na světě jsme to hodně ztížili,“ řekl.

„Všichni jsme zklamaní, protože jsme inkasovali v prodloužení, musíme to rychle hodit za hlavu, protože za čtyři dny nás čeká důležitý zápas.

„Je to opravdu neuvěřitelné, jak nebezpečný je Cristiano Ronaldo ve svém věku v každém zápase, znovu ukázal svou genialitu, ví, jak riskovat.“

„Klobouk dolů před ním, je to jeden z nejlepších hráčů v historii fotbalu. Je to opravdu skvělý chlap.“

Statistika: Příběh zápasu