Euro 2024 – Česká republika 1-2 Turecko: Pozdní výhra zažehne konfrontaci s Rakouskem, Češi odcházejí kvůli červené kartě Antonína Baraka | fotbalové zprávy

Euro 2024 – Česká republika 1-2 Turecko: Pozdní výhra zažehne konfrontaci s Rakouskem, Češi odcházejí kvůli červené kartě Antonína Baraka |  fotbalové zprávy

Zpráva z Euro 2024, kdy Turecko skóruje pozdě, aby v úterý v Lipsku porazilo Českou republiku 2:1 a střetlo se s Rakouskem v osmifinále v Lipsku; Antonín Barák ukázal kontroverzní brzkou červenou kartu před úvodem Hakana Kahanoglua; Tomáš Souček vyrovnal, než vstřelil vítězný gól Cenk Tosun v nadstaveném čase

podle Ron Walker, digitální fotbalový novinář @ronabi

22:32 britského času, středa 26. června 2024

Turecko sehrálo zápas s Rakouskem v posledních 16 zápasech s výhrou 2:1 nad Českou republikou, což je nechalo přemýšlet, zda je kontroverzní červená karta nestála kvalifikaci.

Český tým, který si byl vědom, že ke kvalifikaci bude stačit jen výhra, vstoupil do zápasu důrazně, ale utrpěl těžkou ránu, když po 20 minutách dostal Antonín Barák druhou žlutou kartu, když se zdálo, že byl faulován.

Tým Ivana Haška bojoval dál odhodlaně a měl největší šanci prvního poločasu, když snahu Davida Juráska zblokoval Mert Junuk po přihrávce Filipa Chytila ​​do brejku.

obrázek:
Rumunský sudí Istvan Kovacs ukázal ve 20. minutě druhou žlutou kartu Antoninu Barakovi

Turecko se ale v poločase přeskupilo a nakonec se ujalo vedení, když po vynikajícím zásahu Hakana Calhanoglu zůstal Jindřich Staňek bez šance z těsného úhlu.

Jedná se o limitovanou edici příběhu, takže tento obsah bohužel není dostupný.

Odemkněte plnou verzi

Turecko mělo zdvojnásobit svůj náskok poté, co Paris Yilmaz položil míč na talíř pro Ardu Gulera nízkým centrem, který hráč Realu Madrid minul.

Za Čechy mohl během pár sekund vyrovnat Tomáš Souček, který se postavil náhradník Tomáš Chori, aby zachránil Junuka před vhazováním.

obrázek:
Tomáš Souček zvedl laťku České republiky při hledání cesty ke kvalifikaci

VAR zkontroloval a nenašel žádný problém s gólem, což rozzlobilo tureckou lavičku natolik, že sudí Istvan Kovacs okamžitě zaúčtoval dva z laviček.

READ  Dánsko ohromuje Kanadu ve světech hokeje a Češi předbíhají Spojené státy

Oba týmy si v posledních dvaceti minutách vyměnily útoky, když Česká republika marně hledala vítězný gól, který by je dovedl do dalšího kola, ale jejich snaha nic nepřinesla, protože vítězný gól vstřelený Cenkem Tosunem v nadstaveném čase zajistil Turecku vítězství.

Nyní se v úterý utkají v Lipsku s Rakouskem, přičemž vítěz tohoto zápasu se ve čtvrtfinále střetne s Rumunskem nebo Nizozemskem.

Kovacsova jásavá práce na kartách nebyla v závěrečném hvizdu dokončena, Chouri dostal červenou kartu za pozápasovou rvačku a Souček a Guler si oba vybírali rezervace – počet zobrazených karet se zvýšil na 21 celkem.

Analýza: Kovacs a VAR možná připravili Čechy o postup do finále

Sky Sports Ron Walker:

„Vypadalo to, že Česká republika konečně našla svůj rytmus pod novým trenérem Ivanem Haškem, který se ujal vedení teprve ve svém sedmém zápase.

„Ale o 20 minut později se všechno změnilo, když Istvan Kovacs vydal neuvěřitelně tvrdé druhé varování Antoninu Barakovi.

„Ve stížnostech Premier League jsme viděli, že VAR nemůže zasáhnout při druhé žluté kartě – zdá se to být ještě větší nesmysl v tak krátkém turnajovém formátu, jako je tento.

„Nastavilo to tón zápasu, ve kterém Kovacs znovu vytáhl své karty 19krát, přičemž napětí pravidelně hrozilo, že se přelije, a obě strany využívají co nejvíce obvyklých výzev.

„Česká republika i přes početní nevýhodu dál bojovala a v obou poločasech to vypadalo, že občas vyhraje, až do chvíle, kdy je zmařilo pozdě, když se snažilo o výhru, o které věděli, že ji potřebuje.